Dzisiaj jest 30 listopad 2015 roku, imieniny: Andrzeja i Konstantego

Spotkania z tradycją w Młynie Klekotki.

Turystyka i podróże


Młyn Klekotki.Młyn Klekotki resort & spa organizuje programy rekreacyjne dla firm i gości indywidualnych, które przybliżają elementy regionalnej kultury i mazurski folklor.

Młyn Klekotki hotelMłyn Klekotki resort & spa to klimatyczny hotel położony w dolinie rzeki Wąskiej, między Morągiem a Pasłękiem. Obiekt powstał w odrestaurowanym majątku młyńskim z 1619 r. W trakcie pobytu w hotelu goście mogą skosztować staropolskich przysmaków, odwiedzić z przewodnikiem lokalne zabytki, jak również poznać elementy mazurskiej kultury.

Atrakcją hotelu Młyn Klekotki resort & spa są specjalne programy rekreacyjne dla firm i gości indywidualnych, które prezentują regionalną kulturę i mazurski folklor. Dużą popularnością cieszą się warsztaty przybliżające tradycyjną technikę wypieku pieczywa, połączone z degustacją świeżych buł i chleba z pieca opalanego drewnem. W ich trakcie goście dowiadują się, jak dawniej pieczono chleb oraz samodzielnie wyrabiają, przyprawiają i pieką ciasto. Hotel organizuje również degustacje miodów pitnych i jadalnych z prelekcją bartnika, pokazy folklorystyczne oraz koncerty, m.in. muzyki szantowej.Wspamiała kuchnia.

Młyn Klekotki wypiek chlebaWszyscy, którzy chcieliby poznać regionalne zabytki, mogą z kolei uczestniczyć w wycieczkach organizowanych do pobliskich miejscowości, w których pomimo upływu czasu zachowała się tradycyjna zabudowa. Amatorzy mazurskiego folkloru obejrzą tu charakterystyczne dla tych terenów domy podcieniowe, które swoją nazwę zawdzięczają pomieszczeniom wysuniętym przed zasadniczą część budynku, określanym mianem podcieni. Będąc w tych okolicach, można zwiedzić również zabytkowe kościółki, w tym kościół w Skowronach z połowy XIV wieku, ruiny zamku w Markowie oraz pałac rodziny Dohnów w Słobitach. Natomiast miłośnikom przyrody i rowerowych wycieczek hotel oferuje przejażdżkę z przewodnikiem do rezerwatu przyrody „Gniazda Orła Bielika”. Porośnięty starodrzewem sosnowym teren stanowi ostoję i lęgowisko tych drapieżnych ptaków.

Doskonałą okazją do odpoczynku i twórczej zabawy są organizowane w hotelu warsztaty garncarskie. Ich uczestnicy mogą poznać różne techniki wyrobu ceramiki oraz spróbować swoich możliwości na kole japońskim lub tradycyjnym, napędzanym nogą, kole garncarskim. Wystarczy tylko wyciszyć się i puścić wodze fantazji, aby w rękach pojawiły się wymyślne, ceramiczne formy.

W porze obiadowej warto wstąpić do młyńskiej restauracji, która oferuje m.in. staropolskie przysmaki. Specjalnością szefa kuchni jest zwłaszcza kulebiak, czyli pieróg z ciasta drożdżowego podawany ze złocistymi kurkami. Dania z ryb z okolicznych jezior oraz dziczyzny są przygotowywane w Młynie Klekotki w oparciu o własne przepisy i bogactwa regionu. Dodatkiem do większości dań są aromatyczne grzyby z mazurskich lasów, żurawina, borówki oraz zioła z własnego zielnika. Goście hotelu mogą również skosztować win i miodów pitnych z młyńskiej piwniczki.

 

Sierpień, 05, 2009
żródło/autor: Effective Public Relations

Autor


Komentarze


dora diop 08.06.2010 09:54

Hello Dear , My name is DORA ,a very Beautifully romantic and lovely caring girl,i am looking forward to meet you after reading through your Profile polacy.com) with the hope that i will make a good family relationship with you,as the caring & serious looking man who i am searching in my life for a life partnership ,a man who believes and have the happiness in loving Woman, please be kind to drop me an Email (doraddiop60@gmail.com) Witaj Drogi, Mam na imię Dora, bardzo Pięknie romantyczne i piękne opieki nad dziewczynką, Nie mogę się doczekać spotkamy się po przeczytaniu przez Państwa polacy.com profil) z nadzieję, że będzie dobry rodziny relacji z wami, jak opieka I poważny mężczyzna, kim jestem Masz do wyboru w życiu za życie partnerstwa, człowiek, który uważa, i mieć szczęście w miłości Kobieta, proszę o rodzaju spadać mnie e-maila (Doraddiop60@gmail.com)

Aby dodać komentarz należy się zalogować.

© Polacy.com LLC 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Start |  O nas |  Regulamin |  Kontakt |  Reklama |  Nota prasowa